10 نکته مهم خرید ملک در فرانسه

خرید اپارتمان در فرانسه

مشاوره رایگان اخذ اقامت 

021-86087151
021-86087156

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

برخی از مقالات مرتبط

سرمایه گذاری امن، انتخاب ملک مناسب، رعایت قواعد و قوانین خرید خانه می‌تواند باعث رضایت و آسایش خاطر بلند مدت هموطنان عزیز شود و نادیده گرفتن این نکات هنگام خرید ملک در فرانسه تبعات بدی را  برای خریداران غیر اروپایی به همراه خواهد داشت. ما با سال ها تجربه در حوزه خرید ملک در اروپا تمام سعی خود را می کنیم تا موکلین ما با آرامش خاطر نسبت به سرمایه گذاری و خرید ملک در فرانسه اقدام کنند. در ادامه نکاتی مهم در زمینه خرید ملک در فرانسه را با هم مرور می‌کنیم.

1. در نظر گرفتن قوانین حقوقی و مالیاتی قبل از سرمایه گذاری در فرانسه

پس از انتخاب ملک مد نظر خود در فرانسه برای عقد قرارداد خرید ملک و سرمایه گذاری در فرانسه بهتر است که یک شخص متخصص در این زمینه شما را همراهی کند. طبق قوانین فرانسه شما باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید اما آنها با وکلای انگلیسی فرق می کنند. با اینکه آنها کارهای مربوط به انتقال سند را انجام می دهند اما در واقع توسط دولت استخدام می شوند و مسئول جمع آوری مالیات مربوطه پس از انجام کار هستند. فروشنده و خریدار اغلب  به دفتر اسناد رسمی مراجعه می کنند و اما شما می توانید دفتر اسناد رسمی مد نظر خود را انتخاب کنید، در این صورت هزینه دفتر اسناد رسمی بین هر دو دفتر تقسیم می شود.

 

تیم ما قبل از هرگونه تصمیم گیری برای خرید ملک در فرانسه

به شما در زمینه نحوه و پروسه خرید ملک و مسائل مالیاتی در فرانسه مشاوره تخصصی خواهد داد.

 

2. احتیاط در سرمایه گذاری

در ابتدا از انتخاب ملک مورد نظر خود مطمئن شوید. تحقیق در مورد قیمت املاک در سراسر فرانسه به صورت آنلاین و در پورتال و وب سایت های مختلف املاک بسیار آسان است در ضمن مشاوره گرفتن از نماینده املاک و مستغلات نیز امکان پذیر است چرا که آنها به خوبی با قیمت املاک در مناطق مختلف آشنا هستند.

اگر پروژه خریداری کنید، تکلیف مشخص است و تنها تمامی اطلاعات و امکانات پروژه را در قرارداد ذکر کنید ولی اگر ملک شخصی می خرید حتما خودتان شخصا از ملک بازدید نمایید، هرگز از راه دور با عکس،  ویدیو یا حتی لایو ملک شخصی را انتخاب نکنید، زیرا تجربه به ما نشان داده است که چه مشکلاتی در همین راستا برای افراد پیش آمده است.

قراردادهای ارزی را نیز در نظر داشته باشید، در برخی نقاط نرخ ارز را ثابت نگه می دارند تا از شما در برابر تغییرات ناگهانی ارز محافظت کنند.

گرفتن وام در فرانسه می تواند از نظر اقتصادی سودمند باشد زیرا دارای پایین ترین نرخ بهره از زمان  جنگ جهانی دوم تا کنون است.

 

تیم حقوقی ما در اروپا، شما را در تمامی مراحل

اعم از اخذ ویزا، افتتاح حساب بانکی، انتقال وجه، پیدا کردن بهترین ملک متناسب با بودجه شما همراهی می کند.

 

3. کار با یک تیم مورد اطمینان

سیستم آژانس املاک در فرانسه بسیار منظم است و در واقع یک محیط امن را برای خرید ملک فراهم می کند، بنابراین اطمینان به آژانس املاک به عنوان نماینده شما کار راحتی است. آژانس های املاک ثبت شده دارای پروانه کسب هستند که نشان دهنده واجد شرایط بودن آنها از نظر حرفه ای است. در آژانس املاک تنها یک نفر به گواهی احتیاج دارد و سایرین می توانند به عنوان نمایندگی فروش زیر نظر او کار کنند. برای آرامش بیشتر، می توانید شعبه ای را انتخاب کنید که به یکی از سازمان های املاک و مستغلات فرانسه تعلق داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید ملک در فرانسه

 

 

4. پرهیز از معاملات غیرقانونی در فرانسه

هرگز وجه ملک را مستقیم به حساب فروشنده یا وکیل اروپایی یا نماینده آژانس واریز نکنید. پیشنهاد می شود در ابتدا نسبت به افتتاح حساب بانکی در فرانسه یا یکی از کشورهای عضو شنگن اقدام کرده و وجه مورد نیاز را به حساب بانکی خود در اروپا انتقال دهید و منشا پرداخت پول حساب خودتان باشد. در غیر اینصورت میتوانید به حساب دفتر اسناد رسمی مد نظرتان در صورت تائید و قبول آنها و در صورت بیمه کردن چنین پرداختی هایی، مبلغ را واریز نمائید. که این مورد پیشنهاد نمی شود.

هرگز برای اعلام قیمت فروش پایین تر و امتناع از پرداخت مالیات خرید، پول زیرمیزی پرداخت. حتی اگر در آن زمان این قضیه امکان پذیر باشد، بدانید که هنگام فروش ملک به دلیل تفاوت قیمت خرید و فروش ملک باید مالیات بر سود سرمایه بیشتری بپردازید.

 

5. تحقیق و بررسی

اگرچه نظرسنجی در فرانسه معمول نیست، اما این به آن معنا نیست که شما نمی توانید یک نظر سنجی انجام دهید. نقشه برداران مختلف بریتانیایی مستقر در فرانسه، این خدمات را به شما ارائه می دهند. کسی را انتخاب کنید که از ویژگی های ساختمان های فرانسه آگاه باشد. یک بررسی ساختاری را با بررسی های تشخیصی اشتباه نگیرید.

فروشندگان از نظر قانونی موظف به تهیه پرونده تشخیص فنی ملک هستند که شامل موریانه، رنگ سرب، آزبست، خطرات طبیعی و صنعتی، تاسیسات گاز و برق، مخازن سپتیک و رتبه بندی بهره وری انرژی است. همچنین می توانید از یک سازنده بخواهید که ملک مورد نظر شما را بررسی کند بخصوص اگر قصد انجام هرگونه کار بازسازی در ملک را دارید.

 

6. واقع بینی در بازسازی ملک

اگر به دنبال یک پروژه نوسازی هستید، مهمترین نکته اطلاع از هزینه های احتمالی و بازه های زمانی است برای اینکه پروژه از کنترل شما خارج نشود. قبل از اینکه ملک را به ثبت برسانید حداقل چند پیشنهاد دریافت کنید، شما برنامه مشخصی برای نحوه کار خود داشته باشید اینکه آیا از یک معمار (به طور قانونی برای پروژه های 170 متر مربع به بالا نیاز دارید)، یک مدیر پروژه، سازندگان و صنعتگران فرانسوی یا انگلیسی استفاده خواهید کرد؟ و یا کار را خودتان انجام می دهید؟

مجوز بازسازی نیز بسیار مهم است. شما می توانید یک بند تعلیقی به قرارداد فروش اضافه کنید مبنی بر اینکه خرید ملک منوط به تأیید مجوز بازسازی است.

 

7. انتخاب سازنده معتبر

هنگام خرید یک ملک جدید، مهم است که قبل از امضای قرارداد و پرداخت هر گونه پول از اعتبار سازنده مطمئن شوید و اینکه آیا ضمانت بانکی دارد؟

به خاطر داشته باشید که در فرانسه سازندگان ملک تا زمانی که مقدار مشخصی از ملک را ثبت نکنند قادر به دریافت بودجه ای از بانک دریافت نیستند بنابراین بررسی کنید که کار تا چه حد پیشرفت کرده است(آیا اجازه بازسازی تأیید شده و یا کار ساخت و ساز آغاز شده است؟). هرگز در مراحل ابتدایی کل پول را پرداخت نکنید و پرداخت ها را به صورت مرحله ای انجام دهید و با پایان کار پرداخت نهایی انجام شود. می توانید یک بند خسارات برای دیرکرد در تحویل ملک در قرارداد خود ذکر نمایید.

 

8. در نظر گرفتن بودجه برای هزینه های اضافه

علاوه بر قیمت درخواستی ملک، باید هزینه های دفتر اسناد رسمی و آژانس املاک را نیز در نظر بگیرید.(این مبلغ به راحتی می تواند تا 15٪ به قیمت ملک اضافه کند.) هزینه های دفتر اسناد رسمی شامل مالیات های مختلفی مانند حق تمبر و همچنین هزینه های اصلی آنها است که با توجه به ارزش ملک تنظیم می شود و معمولاً 7 تا 10٪ از ارزش ملک است. هزینه آژانس به صلاحدید آژانس محاسبه می شود اما به طور معمول بین 5 تا 10% ارزش ملک است. این مبالغ معمولاً توسط خریدار پرداخت می شوند.

فراموش نکنید که در صورت گرفتن وام هزینه های آن و همچنین هزینه هایی مانند هزینه ها وکالت و بررسی ملک را نیز در نظر بگیرید.

 

9. اطلاعات کامل خرید ملک در فرانسه را بدست بیاورید

قبل از خرید ملک دقت لازم را به عمل آورید و وظایف خود را به درستی انجام دهید. مجلات تخصصی مانند اخبار فرانسه را بخوانید.

ما شما را با وب سایت های معتبر  ارائه فایل های ملکی در فرانسه آشنا می کنیم

و قیمت های به روز ملک در شهرها و مناطق مختلف را به شما گزارش می دهیم، تا از پروسه کاری پیش روی خود اطمینان حاصل کنید.

نه تنها روند خرید ملک و هزینه های مربوطه بلکه سایر موارد را نیز در نظر بگیرید، از نحوه محاسبه دارایی خود تا هزینه های جاری، از جمله مالیات بر املاک، قبوض آب و برق و هزینه های شارژ در بلوک های آپارتمانی را  مطلع شوید. فراموش نکنید که فرانسه یکی از امن ترین کشورها برای خرید ملک است.

 

10. برنامه ریزی برای ارث

طبق قوانین فرانسه شما پس از مرگ باید بخشی از املاک خود را به فرزندان خود یا اگر فرزندی ندارید به والدین خود بسپارید و تحت هیچ شرایطی نمی توانید املاک خود را صرفا به اشخاص دیگر واگذار کنید. روش های غیرقانونی برای این کار وجود دارد اما این کار پیامدهای حقوقی و مالیاتی دارد.

بنابراین اگر به هر دلیلی مایل نیستید خانه فرانسوی خود را به وراث خود بدهید، توصیه می شود

  • از بند “tontine” در قرارداد فروش اولیه استفاده کنید.
  • از طریق یک هلدینگ ساختمانی املاک و مستغلات خانه خود را بخرید.
  • همچنین می توانید قانون ازدواج در فرانسه را بپذیرید.

این اقدامات فقط قبل از خرید ملک شما قابل انجام است. بعداً نمی توانید ساختار مالکیت را تغییر دهید، بنابراین مهم است که قبل از خرید ملک در فرانسه این مورد را در نظر بگیرید. پیامدهای مالیات بر ارث نیز وجود دارد که این امر به مشاوره تخصصی نیاز دارد.

تیم حقوقی ما با سال ها تجربه در زمینه املاک تمام سعی خود را می کند تا بهترین خدمات را به هموطنان عزیز ارائه دهد.

قدیمی ترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

** جهت دریافت مشاوره رایگان حضوری و تلفنی با کارشناسان ما با شماره های 02186087156 – 02186087151 در ساعات اداری و با شماره 09035954307 در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل تماس حاصل فرمائید **

مشاوره 24 ساعته

مشاوره 24 ساعته