• 02186087151
 • info@eusecondhome.com

اقامت یونان

اقامت یونان یکی محبوب ترین روشهای اخذ اقامت اروپا توسط هموطنان ایرانی می باشد. این روش آسانترین و سریعترین روش اخذ اقامت اروپاست. جالب اینجاست که این نوع اقامت یونان بدون سرمایه گذاری ، بدون ثبت شرکت می باشد و متقاضی معاف از پرداخت مالیات در کشور یونان است. اقامت یونان براساس ماده (AL20) قانون 2014/4251 به موجب تصمیم ریاست دبیرخانه اجازه اقامت یونان برای افراد با ملیت و تابعیت غیر اروپایی براساس احراز تمکن مالی، بصورت کارت اقامت یونان دو ساله برای بار اول صادر می شود.

یونان با بیش از شصت جزیره قابل سکونت، مکان های تاریخی که چهار هزاره، سواحل بتونی و ارتفاعات کوهستانی را در بر می گیرد و طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری در یونان برای کشف، بعنوان یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری  در اروپا نیز میباشد. 

اقامت یونان

مزایای اخذ اقامت یونان با قانون تمکن مالی

 1. حق سفر بدون محدویت زمانی در تمام نواحی شنگن بدون نیاز به ویزا
 2. حق زندگی در کشورهای عضو شنگن

 3. حق تمدید سالانه مجوز اقامت

 4. سهولت در تمدید اقامت
 5. عدم نیاز به حضور فیزیکی در کشور یونان

 6. عدم نیاز به مدرک زبان 
 7. حق ورود و خروج بدون محدودیت به کشور یونان

 8. حق راه اندازی کسب و کار آزادانه

 9. حق تحصیل فرزندان در تمام نواحی حوزه شنگن

 10. امکان افتتاح حساب بانکی در کشورهای اروپایی با کارت اقامت یونان

 

اخذ اقامت یونان از طریق قانون تمکن مالی برای خانواده

براساس قوانین مهاجرت، دولت یونان برای افراد غیر اروپایی که دارای تمکن مالی در کشور خود هستند مجوز اقامت یونان را صادر میکند.  مجوز اقامت یونان به افراد کشور های خارجی در صورت که دارای تمکن مالی هستند و توانایی پوشش هزینه های خود و خانواده خود را از طریق منابع غیر کاری دارا میباشند اعطا میشود. بر اساس قوانین کشور یونان مجوز اقامت از طریق تمکن مالی در ابتدا دو ساله بوده و سپس سه ساله تمدید میشود. 

هنگامی که اتباع غیر اروپایی موفق به اخذ این نوع اقامت شوند می توانند در یونان زندگی کرده و بدون نیاز به ویزا به تمام نقاط حوزه شنگن رفت و آمد کنند. اتباع کشورهای ثالث می توانند برای اعضای خانواده خود نیز مجوز اقامت اخذ نمایند. سرپرست خانواده باید مدارکی دال بر توانایی پوشش هزینه های خود و اعضای خانواده خود را ارائه کند. 

افراد واجد شرایط اخذ اقامت کشور یونان از طریق قانون تمکن مالی

 افراد متمکن با درآمد ثابت ماهیانه واجد شرایط اخذ اقامت یونان می باشند، شرط درآمد کافی باید برای هر یک از اعضای خانواده وجود داشته باشد.

حداقل درآمد 2.000 یورو در ماه است و در صورتی که اعضای خانواده شخص نیز افزوده شوند ، 20% برای همسر و 15% برای هر کودک به درآمد ثابت ماهانه فرد متقاضی افزوده می شود.

درآمد ماهانه توسط حقوق بازنشستگی در خارج از کشور، اجاره نامه های ملکی، حساب بانکی و مدارک دیگر به اثبات می رسد. 

توجه داشته باشید مبلغ درآمد ماهیانه برای اقامت یونان به مدت دو سال، باید در حساب بانکی ایرانی متقاضی موجود باشد! این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر بتوانید آن را تامین کنید و با ارائه گردش حساب سه ماه اثبات نمائید که این وجه از قبل در حساب شما موجود بوده است، متقاضی واجد الشرایط دریافت اقامت یونان می باشد.

فرد متقاضی ثابت می کند که با توجه به منابع مالی که وی داراست نیاز به استخدام شدن در اروپا ندارد.

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی یونان 

 1. متقاضی مدارکی دال بر اینکه دارای استطاعت مالی میباشد و نیازی به کار کردن و استخدام شدن در اروپا ندارد ارائه دهد.
 2. متقاضی قبلا به کشور یونان سفر کرده باشد.
 3. متقاضی میبایست نسبت به اخذ ویزای تایپ D اقدام نماید جهت سفر به یونان و انجام امور اداری.
 4. متقاضی اقامت یونان می بایست بیمه نامه پزشکی برای پوشش کامل از مراقبت های پزشکی و هر گونه هزینه های پزشکی که ممکن است در طول اقامت در یونان به وجود آید تهیه نماید.
 5. همچنین نسبت تهیه آدرس قانونی در کشور یونان اقدام کرده و آدرسی معتبر را به دولت ارائه دهد.

موسسه حقوقی سام نماینده هلدینگ بین المللی اینوید در ایران با سال ها تجربه در اخذ اقامت یونان،

این پروسه را برای هموطنان عزیز به صورت کاملا تضمینی انجام داده، تا شما نیز یکی از کسانی باشید که ما را به دوستانتان معرفی می نمائید.

پروسه اقامت تمکن مالی یونان

 1. مشاوره تخصصی
 2. عقد قرارداد
 3. اخذ ویزای توریستی شنگن
 4. اخذ ویزای تایپ D
 5. حضور در اداره مهاجرت
 6. تحویل کارت اقامت یونان

مشاوره تخصصی

جلسات مشاوره موسسه حقوقی سام کاملا رایگان است، هدف ما در ابتدا اطلاع رسانی دقیق از قوانین اقامت تمکن مالی یونان و ارائه توضیحات در خصوص روند پروسه اقامت یونان به متقاضی می باشد و در دفتر مرکزی موسسه حقوقی سام شما هیچ هزینه ای بابت جلسات مشاوره پرداخت نمی کنید. 

عقد قرارداد

پس از اینکه طی جلسات مشاوره تخصصی در زمینه اقامت یونان به تمام سوالات شما پاسخ داده شد و شرایط اخذ اقامت برای شما مساعد بود، در صورت تمایل متقاضی، قرارداد با موضوع اقامت یونان، فی مابین موسسه حقوقی سام و متقاضی منعقد می گردد. علی رغم اینکه موسسات دیگر حداقل 40 تا 50 درصد از کل مبلغ حق الزحمه را در ابتدا دریافت می نمایند، شما در ابتدا تنها 20 درصد برای شروع کار پرداخت می نمائید و الباقی را طی اقساط و در طول پروسه و پیشرفت کار پرداخت خواهید کرد.

اخذ ویزای توریستی شنگن

سفر اولیه به یونان

با توجه به اینکه متقاضیان اقامت یونان می بایست حداقل یکبار به این کشور سفر کرده باشند،  لذا درمورد کسانی که تا به حال به یونان سفر نکرده اند، در ابتدا ویزای توریستی یونان (شینگن) برای سرپرست خانواده در یکماه اول پروسه اخذ می گردد که متقاضی با یک سفر چند روزه و اقامت در یونان واجد شرایط درخواست اقامت گردد.

 

اقامت یونان

اخذ ویزای تایپ D

پس از سفر اولیه متقاضی مدارک تمکن مالی اعم از موجودی حساب بانکی، گردش مالی، اجاره نامه های ملکی و مدارک هویتی اعم از گواهی عدم سو پیشینه و مدارک تائید سلامت جسمانی را با مشاوره های ما و طبق استانداردهای لازم تهیه کرده و پس از ترجمه و تائیدات مدارک برای اخذ ویزای تایپ D اقدام می نمائیم. این نوع ویزا به منظور اجازه ورود به کشور یونان برای کسانی که پرونده درخواست اقامت دارند صادر می گردد.

لازم به ذکر است اکثر موسسات پس از تحویل ویزای تایپ D با متقاضی تسویه حساب کرده و الباقی هزینه ها را دریافت می نمایند، در صورتیکه موسسه حقوقی سام پس از تحویل کارت اقامت یونان به متقاضی و در آخرین مرحله پروسه با متقاضی تسویه حساب می نماید. 

 

اقامت یونان

سفر دوم به یونان

پس از دریافت ویزای تایپ D برای خود و خانواده، شما به یونان سفر می کنید ودر دفتر موسسه حقوقی سام واقع در آتن همکاران فارسی زبان ما شما را در ادامه پروسه اقامت یاری می نمایند.

در این مرحله برای شما حساب بانکی بین المللی افتتاح می گردد، و می بایست هزینه زندگی در یونان را به مدت 2 سال آینده به صورت نقدی واریز حساب بانکی خود در یونان کنید.در این مرحله آدرس قانونی برای شما تعیین شده و سپس تحت پوشش بیمه درمانی قرار خواهید گرفت.

حضور در اداره مهاجرت

سپس در اداره مهاجرت اقدامات نهایی اقامت یونان توسط وکلای ما انجام شده و در نهایت رسید تائید اقامت شما و خانواده تان صادر می گردد. رسید تائید اقامت یا بلوپیپر یک مجوز تایید شده اتحادیه اروپاست که اجازه اقامت افراد غیراروپایی را برای زندگی در کشورهای اروپایی فراهم می کند. بلو پیپر اساسا یک مجوز اقامت محسوب می شود که متعاقبا منجر به صدور کارت برای کسانی که درخواست اقامت داده اند می شود.

 

اقامت یونان

تحویل کارت اقامت یونان

پس از دریافت رسید، همکاران ما مراحل نهایی پروسه حقوقی را پیگیری و حدودا طی 45 روز کاری در نهایت کارت اقامت یونان شما در دفتر تهران یا آتن به شما تحویل می گردد.

 

اقامت یونان 

 شرایط تمدید اقامت تمکن مالی یونان

 1.  متقاضی در زمان تمدید دوباره شرایط تمکن مالی خود را اثبات نماید.

 2.  در طول دو سال اقامت هیچ گونه سو پیشینه در هر دو کشور ایران و یونان نداشته باشد.

 3.  تهیه بیمه نامه و آدرس محل سکونت در یونان

 4.  سالی دوبار ورود و خروج به این کشور

 شرایط اخذ اقامت دائم یونان

متقاضی می بایست یک ملک به ارزش 250 هزار یورو در کشور یونان خریداری نماید که در این صورت خود، همسر و فرزندان زیر 21 سال و همچنین پدر و مادر شخص نیز واجد شرایط اقامت دائم اروپا خواهند شد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در یونان کلیک کنید.

هزینه های خرید ملک در یونان

قیمت املاک یونان براساس منطقه                             

 

گروه مشاوران خانه اروپایی نماینده موسسه حقوقی سام و هلدینگ بین المللی اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران 

**جهت دریافت مشاوره حضوری و تلفنی با کارشناسان ما با شماره  86087156 - 86087151 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید**

 

 

مشاوره رایگان