× franchisor.ir
 • 02186087151
 • info [@] eusecondhome.com

خرید ملک در آلمان 

خربد ملک در آلمان و یا در اروپا یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری اروپا میباشد.

لازم بذکر است که پس از چندین دهه شاهد افزایش قیمت ملک در شهرهای مهم آلمان هستیم، می توان کم بودن نرخ وام بانکی را دلیلی بر این افزایش قیمت در املاک آلمان دانست.

کشور آلمان در حال جذب سرمایه گذاران توانمند خارجی است. پیش بینی اینکه چقدر طول می کشد که آلمان در این حالت باقی بماند، سخت است. در بسیاری از شهرهای آلمان جمعیت بطور قابل توجهی در حال افزایش است اما فضای انبساطی برای مسکن ندارند، این منجر به افزایش قیمت اجاره و خرید ملک در 5 سال آینده می شود.

خرید ملک در آلمان

مزایای خرید ملک در آلمان

 1. خرید ملک در آلمان = تبدیل سرمایه با واحد پول ریالی به سرمایه  ارزی
 2. خرید ملک در آلمان = سرمایه گذاری مطمئن
 3. خرید ملک در آلمان = بهره مندی از وام بانکی با نرخ بهره پائین
 4. خرید ملک در آلمان = بهره مندی از حساب بانکی بین المللی
 5. خرید ملک در آلمان = امکان استفاده از خدمات ویزا کارت و مستر کارت
 6. خرید ملک در آلمان = اجاره ملک به غیر و دریافت اجاره بها به یورو
 7. خرید ملک در آلمان = کسب درآمد عالی در بلند مدت
 8. خرید ملک در آلمان = امکان درخواست اقامت پس از 24 ماه (در صورت اجاره دادن ملک و درآمد زایی در قالب یه شرکت)

یکی از اطلاعات مفیدی که لازم است به عنوان یک صاحب خانه در امر سرمایه گذاری خرید ملک بدانید این است که افراد مستاجر را هدف اصلی خود قرار داده و زمینه های مناسب را برای به حداکثر رساندن سود بالقوه خود فراهم نمایید.

موفقیت در سرمایه گذاری خرید ملک صرفا شانس نیست، بلکه با تحقیق دقیق امکان پذیر است. در این امر مکان و موقعیت ملک بسیار تاثیر گذار است، نه تنها شهر و منطقه بلکه خیابانی که ملک در آن واقع شده نیز در این امر تاثیر گذار خواهد بود.

به عنوان مثال اگر بخواهید یک خانه مبله به منظور اجاره کوتاه مدت خریداری کنید باید اطمینان حاصل نمائید که فاصله زیادی با مترو ندارد.

*موسسه حقوقی سام نماینده هلدینگ بین المللی اینوید کلیه خدمات اعم از مشاوره سرمایه گذاری و تحقیق بازار را به صورت VIP انجام می دهد*

با توجه به پیش بینی افزایش نرخ بهره بانکی در 5 سال آینده و افزایش قیمت ملک در آلمان با توجه به زیرساخت های قوی این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی طی چند سال آینده و قیمت کنونی ملک در آلمان که نسبت به سایر کشورها خیلی بالا نیست، هم اکنون بهترین فرصت برای سرمایه گذاران جهت خرید ملک در آلمان است.

لازم بذکر است که در برخی نقاط مانند مونیخ هم اکنون قیمت ملک افزایش یافته است.

برخلاف دیگر کشورها، مردم آلمان تمایل زیادی به خرید ملک برای زندگی خود دارند و اکثرا  توجهی به روش های غیر اروپایی و رایج خرید ملک نمی کنند به همین دلیل با وجود تقاضای زیاد، همچنان نوسانات قیمت ملک در این کشور پایین است.

با در نظر گرفتن این نکته سرمایه گذاری در املاک خاص در مناطق خوب آلمان که از زیر ساخت های قوی برخوردارند اقدامی هوشمندانه است. قیمت اولیه ملک در آلمان ممکن است در محاسبه با ملک های ایران بالاتر باشد اما سرمایه گذاری خرید ملک آلمان در بلند مدت ارزش بیشتری خواهد داشت و سود بیشتری برای شما فراهم میکند.

در مقایسه با سایر نقاط جهان، درصد مردم آلمان که صاحب خانه هستند و خانه های خود را نگه می دارند بسیار کم و در حدود 46 درصد است و این کم ترین میزان در کل اتحادیه اروپا میباشد. هرچه مردم  ثروتمندتر باشند، این احتمال بیشتر است که آنها خانه های خود را به خود اختصاص داده و نگه دارند.

مزایای خرید ملک

هزینه های خرید ملک در آلمان

این نکته را در نظر بگیرید که املاک در آلمان و سایر کشورهای اروپایی نسبت به ملک های آمریکای شمالی کوچکتر ساخته میشوند و مردم آلمانی تمایل بیشتری به زندگی در خانه های کوچک دارند. بیش از 81 میلیون نفر در آلمان زندگی می کنند در حالی که در آمریکای شمالی جمعیت حدود 320 میلیون نفر است و در واقع آلمان یک نهم فضای آمریکای شمالی را دارد و کشوری توسعه یافته است. لازم به ذکر است که خانه در آلمان، به طور عمده با استفاده از مواد با کیفیت و در کنار قوانین سخت ایمن سازی، ساخته  شده است.

قیمت خانه و آپارتمان در سراسر آلمان متفاوت است. قیمت خانه و آپارتمان در شهرستان ها پایین تر و در بسیاری از شهرهای بزرگ آلمان گران تر میباشد، تقریبا می توان عنوان کرد آلمان شرقی به طور کلی ارزان تر از آلمان غربی است.(شهر برلین استثناء است و شامل این مقایسه نمی شود.)

با توجه به گزارش های موجود در وبسایت های معتبر اروپایی در سال 2014، قیمت متوسط ​​ یک منزل معمولی، یک خانه خانوادگی متوسط ​​با 140 تا 180 متر مربع فضای زندگی، همراه  گاراژ کمتر از 260 هزار یورو بود اما قیمتها بر حسب منطقه متفاوت بود.

قیمت آپارتمان در آلمان

قیمت ملک در شمال آلمان:

 1.  در منطقه Schleswig و Holstein حدود 265.000 یورو
 2. در منطقه Meckelnburg و Vorpommern حدود 194.000 یورو

قیمت ملک در غرب آلمان:

 1. در منطقه راینلند  و  پفالز حدود 209.000 یورو
 2. در منطقه نوردراین وستفالن حدود 253.000  یورو
 3. در منطقه زارا لند وستفالن حدود 196.000  یورو
 4. حدود قیمت ها در شرق آلمان به طور متوسط 241.000 یورو

قیمت ملک در جنوب آلمان:

در جنوب آلمان به طور قابل توجهی قیمت بالاتر است،

 1. ​​در شهر بایرن حدود 333.000  یورو
 2. ​​در شهر بادن و ورتمبرگ حدود 333.000  یورو
 3. ​​در شهر هزن حدود 258000.000  یورو

دیگر شهرهای گران قیمت برای خانه 150 متر مربع عبارتند از:

 1. در شهر فرانکفورت  حدود 525.000 یورو
 2. در شهر هامبورگ467.000 یورو
 3. در شهر برلین 650.000 یورو
 4. در شهر دوسلدورف 491.000 یورو

* میانگین قیمت هر مترمربع برای یک آپارتمان در آلمان حدود 2700 یورو است. البته آپارتمان های کوچکتر قیمت بیشتری برای هر متر مربع دارند *

چگونه یک خانه یا آپارتمان پیدا کنید؟

در هر کشور یک روش خاص و رایج در خرید و فروش ملک وجود دارد. در آلمان، اگهی "برای فروش" در سردر خانه ها بسیار کم است و اصلا رایج نیست. بیشتر اگهی ها در روزنامه ها و وبسایت های آلمانی منتشر می شوند. در چند سال اخیر، وبسایت های مختلفی گسترش یافته اند که لیست های گسترده ای را در مورد آگهی  فروش و اجاره آپارتمان ها و خانه ها و همچنین اطلاعات گسترده ای در زمینه تامین مالی و سایر موضوعات مربوط به خرید خانه ارائه می دهند.

خرید ملک در آلمان

آگهی های von privat به این معنی است که هیچ موسسه املاکی در خرید و فروش و اجاره ملک نقش ندارد و به صورت مستقیم از صاحبخانه خریداری می شود. اگر خانه هایی قیمت بسیار پایینی دارند دقت کنید زیرا نیاز به نوسازی دارند که  گاهی اوقات هزینه ای فراتر از ارزش ملک دارد.

آگهی های grosszügige Räume به معنی اتاق های بسیار بزرگ است. هزینه گرمایش در آلمان کمی گران است، این نکته را در نظر داشته باشید اتاق های بزرگ حرارت و گرمایش بیشتری نیاز دارند.

در اکثر آگهی های خرید و فروش آدرس دقیق قید نمی شود و شما باید قرار ملاقات و بازدید هماهنگ کنید.

*موسسه حقوقی سام با توجه به نیاز شما، ملک های مورد پسند شما را پیدا کرده و شما را در یک تور بازدید از املاک یاری می نماید*

انواع وام بانکی در آلمان

کلیک کنید

هزینه های جانبی خرید ملک در آلمان

هزینه های اضافی خرید ملک حدود 10 درصد ارزش ملک محاسبه میشود. علاوه بر کمیسیون املاک که قبلا ذکر شده است، مالیات انتقال ملک، هزینه اسناد رسمی و سایر هزینه های اداری کوچک، مانند استخدام مترجم نیز وجود دارد.

هزینه کمیسیون بنگاه در آلمان

در حال حاضر هیچ قانون تنظیم کمیسیونی به جز قراردادهای اجاره ای وجود ندارد که در آینده ممکن است تغییر کند. طبق عرف کمیسیون میتواند حدود 3 تا 7 درصد قیمت خرید باشد. در برخی موارد خریدار کمیسیون را به طور کامل پرداخت می کند، و گاهی  بین خریدار و فروشنده تقسیم می شود.

هزینه مالیات انتقال  سند در آلمان

مالیات انتقال ملک می تواند بین 3.5 تا 6 درصد از قیمت خرید باشد و توسط خریدار پرداخت می شود. هرچه قیمت خرید بیشتر باشد، این مالیات بیشتر خواهد بود، بنابراین وسوسه ای برای ایجاد «قرارداد» با فروشنده با قیمت پایین تر از قیمت واقعی وجود دارد. تحت هیچ شرایطی این کار را انجام ندهید زیرا جریمه مالی سنگینی باید پرداخت کنید.

هزینه دفترخانه اسناد رسمی در آلمان

هنگامی که خریدار و فروشنده با قیمت خرید موافقت کرده اند، قرارداد فروش ملک باید با حضور یک دفتر اسناد رسمی امضا شود. این به نفع هر دو طرف و به ویژه خریدار است، زیرا این اطمینان ایجاد میشود که کل معامله مطابق با قانون انجام می شود. هزینه دفتر اسناد رسمی، حدود 2 درصد، شامل تهیه قرارداد، مذاکرات، مراسم امضای قرارداد و ورود به ثبت زمین می باشد.

دفتر اسناد رسمی از نظر قانونی موظف است به عنوان یک واسطه بی طرف بین خریدار و فروشنده عمل کند. او ثبت ملک را بررسی می کند تا متوجه شود آیا امکان فروش ملک وجود دارد یا خیر و و محدودیت های ملک را اعلام کند. در این این قرارداد، تعهدات هر طرف و ضوابطی را که در صورت وقوع پیش فرض در نظر گرفته می شود، بیان می کند. هنگامی که امضا می شود، دفتر اسناد رسمی تغییر مالکیت را در شهرداری و ثبت اسناد و املاک ثبت میکند.

در مراسم امضای سند، دفتر اسناد رسمی قرارداد فروش را به صورت صریح می نویسد و لازم است مطمئن شود که هر دو طرف به طور کامل محتوای آن را درک می کنند. خریدار ممکن است از سوالاتی بپرسد و اگر یک بند به طور کامل درک نمی شود، پرونده را متوقف می کند. از آنجا که قرائت به زبان آلمانی  انجام می شود باشد، خریدار میبایست که یک مترجم حرفه ای داشته باشد که موسسه ما در کنار شما خواهد بود.

افتتاح حساب بانکی در آلمان

مهاجرانی که در طول مدت اقامتشان در آلمان حضور دارند، قطعا به یک بانک آلمانی نیاز پیدا میکنند همچین کسانی که قصد خرید ملک در آلمان را دارند می بایست دارای حساب بانکی معتبر در آلمان بوده و منشا پرداخت وجه ملک خرید ملک می بایست از حساب خود فذد خریدار باشد.

 افتتاح یک حساب کاربری برای ایرانیان کار آسانی نیست، با وجود این موسسه حقوقی سام تمام خدمات امور مربوط به حساب بانکی و اخذ ویزا کارت و مستر کارت به صورت VIP برای متقاضیان عزیز انجام خواهد داد. مدارکی که نیاز دارید گذرنامه معتبر و وجه نقد شما به عنوان سپرده اولیه برای افتتاح حساب است. همچنین شما باید صاحب یک آدرس در آلمان باشید.

در صورت وجود پول نقد حساب شما سریع تر افتتاح میشود. در صورت انتقال وجه این کار کمی زمان میبرد.

رایج ترین حساب، حساب جیرو نامیده می شود جیرو همانند حساب جاری است. هزینه های مختلف خدماتی متفاوتی با هزینه های متفاوت در ارتباط با حساب جیرو ارائه میدهند.

کارت بانکی و حساب بانکی در آلمان

هنگامی که در آلمان حساب بانکی باز میکنید، بانک کارت شما را پس از یک هفته به آدرس شما در آلمان پست میکند. شما می توانید از این کارت  برای گرفتن پول نقد در هر ساعت از دستگاه های خوپرداز (Geldautomat) استفاده کنید و معمولا برای پرداخت در سوپرمارکت ها، ایستگاه های گاز، دفاتر فروش، فروشگاه های گروهی و دیگر خرده فروشی ها قابل استفاده است. پرداخت با یک امضا یا با شماره PIN چهار رقمی اختصاص داده شده به کارت شما انجام می شود علاوه بر نوار مغناطیسی پشت کارت، کارت EC ممکن است یک "تراشه" در جلو داشته باشد. روزانه میتوانید تا 200 یورو پول دریافت کنید.

این کارت همچنین می تواند برای دریافت جزییات  حساب ها از ترمینال ها در اکثر بانک ها و نیز اجرای برخی از معاملات اساسی در پایانه های ویژه در بسیاری از بانک ها استفاده شود.

افتتاح حساب بانکی در اروپا

کارت های اعتباری در آلمان

کارت های اعتباری در آلمان بیشتر پذیرفته می شوند. بسیاری از خود پردازهای بین المللی کارت های اعتباری را می پذیرند و  قابل  استفاده در بوتیک، فروشگاه های بزرگ، هتل ها، فرودگاه ها و بسیاری از رستوران ها هستند. همچنین در فروشگاه های تلکام و یا خرید بلیت قطار یا رزرو هتل قابل استفاده هستند. قبل از استفاده از این کارت از فروشنده بپرسید که آیا کارت اعتباری در مغازه یا رستوران پذیرفته می شود یا خیر.

 

 

گروه مشاوران خانه اروپایی نماینده موسسه حقوقی سام و هلدینگ بین المللی اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران 

**جهت دریافت مشاوره حضوری و تلفنی با کارشناسان ما با شماره  86087156 - 86087151 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید**

 

مشاوره رایگان