× franchisor.ir
  • 02186087151
  • info [@] eusecondhome.com

قصر شونبرون اتریش

قصر شونبرون یکی از باشکوه‌ ترین بناهای کشور اتریش واقع در شهر وین است. این قصر که بعنوان پرطرفدارترین جاذبه‌ گردشگری اتریش محسوب می‌شود، یکی از دیدنی‌های برتر قاره‌ سبز نیز می باشد. شونبرون در طول تاریخ همواره از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است، از طرفی امروزه محوطه‌ این قصر نیز به صورت مجموعه‌ای دیدنی میزبان گردشگران است.

Schönbrunn Palace

1. از قرن ۱۵ میلادی، در مکان فعلی شونبرون همواره قصرهای اشراف‌زادگان اتریشی قرار داشته است. این در حالی است که ساخت و تکمیل قصری که امروزه می‌بینیم، به سال ۱۷۰۰ میلادی باز می‌گردد.
2. واژه شونبرون در یکی از زبان‌های اتریش قدیم، به معنای «چشمه زیبا» است.
3. قصر شونبرون یکی از باشکوه‌ترین بناها با معماری سبک باروک در قاره‌ سبز به شمار می‌رود.
4. این بنای عظیم مجموعا ۱۴۴۱ اتاق را در خود جای داده است که از این میان تنها ۴۰ عدد از آن‌ها برای بازدید عموم باز است.
5. قصر شونبرون در برهه‌های مختلفی از تاریخ، به عنوان مقر حاکمان وین مطرح بوده است.
6. این بنای باعظمت در طول قرن‌ها و سال‌های متمادی دائما تغییرهای کوچک و بزرگی را به خود دیده است.
7. از اواسط قرن ۲۰ میلادی بود که قصر شونبرون به عنوان یکی از جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی وین مطرح شد.

 Schönbrunn Palace

8. امروزه قصر شونبرون با نزدیک به ۳ میلیون بازدیدکننده، پرطرفدارترین جاذبه‌ دیدنی وین محسوب می‌شود.
9. تالار بزرگ با نام گریت گالری با ۴۰ متر طول و ۱۰ متر عرض، بعنوان سالن پذیرایی میهمانان استفاده می‌شده است.
10. در این قصر، تالار آینه‌ها با نام میرورز روم با دکوری سفید و طلایی رنگ و همچنین آینه‌های اطرافش میزبان اولین اجرای عمومی آهنگساز فقید، موتزارت، در سن ۶ سالگی بوده است.
11. اتاق والنات که به معنی «گردو» است، معمولا به عنوان اتاق کنفرانس استفاده می‌شده است. به طبع نام این اتاق برگرفته از دکور و چوب‌های گردوی به کار رفته در ساخت آن است.
12. محوطه‌ی فضای سبز و پارک حومه‌ شونبرون مساحتی ۲۰۰ هکتاری دارد که در قرن ۱۸ ساخته و تکمیل شد. در این قسمت ۳۲ مجسمه و تندیس قرار دارد.
13. همان‌طور که اشاره شد، تندیس‌ها و سازه‌های گوناگون به جای مانده از زمان‌های مختلف در اطراف شونبرون قرار دارند، از مجسمه‌ها و طاقه‌های اطراف تا دروازه‌ای به ارتفاع ۶۰ متر در باغ این مجموعه.
14. باغ وحش وین نیز در مجموعه‌ی شونبرون قرار دارد. این باغ وحش که در سال ۱۷۵۲ افتتاح شد ، با ۷۵۰ گونه‌ جانوری قدیمی‌ترین باغ وحش در جهان محسوب می‌شود.
15. با توجه به گونه‌های گیاهی متعدد و گوناگون باغ‌های شونبرون، این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین گلخانه‌ها در اروپا محسوب می‌شود.

Schönbrunn Palace

امروزه قصر شونبرون با نزدیک به 3 میلیون بازدیدکننده، پرطرفدار ترین جاذبه‌ی گردشگری شهر وین محسوب می‌شود.

شاید جالب باشد بدانید که در این مجموعه مراسم متعددی در طول سال، به ‌ویژه در فصل تابستان‌، برگزار می‌شود. به گردشگرانی که قصد بازدید از این قصر زیبا و با شکوه را دارند پیشنهاد می شود که قبل از رفتن به کاخ ساعت بازگشایی را بررسی کنند و سپس به بازدید از این مجموعه زیبا بپردازند.

 

مشاوره رایگان