× franchisor.ir
  • 02186087151
  • info [@] eusecondhome.com

اقامت اروپا از طریق خرید ملک

ملک اروپایی 

بسیاری از کشورهای اروپایی در سال های گذشته شرایط اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک ( گلدن ویزا ) را برای متقاضیان فراهم کرده بودند اما با توجه به بروز مشکلات اقتصادی که برای این کشورها پدید آمد این روند تقریبا متوقف شده و به شروع یک کسب و کار یا طرح اقتصادی تغییر کرده است. با این وجود در این میان هستند کشورهایی که هم چنان از طریق خرید ملک(گلدن ویزا) در اروپا امکان اخذ اقامت اقامت برای فرد و اعضای خانواده اش را فراهم می کنند که از جمله ی آن ها می توان به یونان، اسپانیا، پرتغال و قبرس اروپایی اشاره نمود.

اقامت اروپا از طریق خرید ملک / اسپانیا

برای خرید ملک در اسپانیا و اخذ اقامت اسپانیا نیاز به خرید ملک ( آپارتمان یا خانه ) حداقل به ارزش 500،000 یورو در این کشور می باشد. در این روش در ابتدا به فرد و اعضای خانواده اش اقامت تعلق می گیرد و این اقامت بعد از 5 سال قابلیت تبدیل به اقامت دائم اروپا و اخذ پاسپورت را دارا می باشد. از مزایای خرید ملک در اروپا به این روش می توان به رفت و آمد آزاد و بدون نیاز به ویزا به کشورهای حوزه ی شینگن اشاره کرد و هم چنین اینکه فرد نیازی به دانستن زبان این کشور و یا داشتن مدرک زبان نخواهد داشت.خرید ملک در اروپا امکان اخذ اقامت برای فرد و اعضای خانواده اش ( همسر و فرزندان زیر 21 سال ) را فراهم می کند و همچنین برخلاف روش های ثبت شرکت در اروپا و سرمایه گذاری  نیازی به پرداخت مالیات های سنگین نیست. اخذ اقامت از طریق خرید ملک، امکان تحصیل رایگان را برای فرد در کشورهای اتحادیه ی اروپا فراهم می کند و نیز می تواند به راحتی در بانک های اروپایی حساب باز کند.

اقامت اروپا از طریق خرید ملک / یونان

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک در یونان نیازمند خرید ملک یا املاک به ارزش حداقل 250،000 یورو می باشد. این اقامت 5 ساله بوده و در صورت عدم تغییر مالکیت ملک، 5 سال دیگر نیز تمدید خواهد شد.پروسه ی اخذ اقامت در این روش 3 تا 4 ماه می باشد و از مزایای آن می توان به هزینه ی زندگی بسیار کم نسبت به سایر کشورهای اروپایی و امکان تردد به کشورهای حوزه ی شینگن بدون نیاز به ویزای شینگن اشاره نمود. اقامت اروپا از این روش مانند اسپانیا برای فرد سرپرست و اعضای خانواده ی وی ( همسر و فرزندان زیر 21 سال ) اخذ می شود که از همان ابتدا به ایشان اقامت تعلق گرفته و پس از طی 5 سال این اقامت می تواند منجر به دریافت پاسپورت گردد.

اقامت اروپا از طریق خرید ملک / قبرس اروپایی

اقامت در کشور قبرس از طریق خرید ملک به ارزش بالای 300،000 یورو محقق می گردد. حداکثر متراژ ملک خریداری شده اعم از زمین ، ویلا یا آپارتمان جهت مالکیت قطعی برای یک فرد غیر اروپایی 4/014 متر مربع می باشد.از مزایای خرید ملک در قبرس می توان به زندگی در یک کشور اروپایی و همچنین تردد آسان در کشورهای اتحادیه ی اروپا اشاره نمود. قبرس با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی خاص به عنوان پل ارتباطی بین اروپا، افریقا و آسیا به کار می رود. همچنین قبرس از ثبات اقتصادی بالا و عملکرد اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار است و میزان مالیات در این کشور بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد.طبق قوانین کشور قبرس ، توابع غیر اروپایی که حداقل 300،000 یورو جهت خرید ملک در قبرس سرمایه گذاری کنند امکان دریافت اقامت دائم را خواهند داشت و البته این نکته حائز اهمیت است که فرد باید حتما 200،000 یورو سرمایه داشته یاشد و الباقی را می تواند به صورت اقساط ( وام و تسهیلات ) پرداخت نماید. از این طریق فرد و خانواده اش ( همسر و فرزدان زیر 18 سال ) می توانند اقامت این کشور را اخذ نموده و از کلیه ی مزایای این کشور اروپایی بهره مند شوند.

در کشور قبرس برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک دو روش وجود دارد :

1. خریداری ملک با سرمایه ی کمتر از 300،000 یورو : در این روش فرد می تواند تقاضای ویزای موقت نماید و این ویزا مناسب کسانی است که عجله ای برای دریافت اقامت دائم ندارند. زمانی که فرد ملکی را در قبرس خریداری می کند صرف نظر از قیمت آن، حق درخواست ویزای مالتیپل را دارد و این ویزا به وی اجازه ی ورود مکرر به قبرس را در هر زمان می دهد . دارندگان این ویزا همانند ویزای شینگن نباید بیش از 90 روز متوالی یا بیش از 180 روز در سال، خارج از قبرس اقامت داشته باشند و پس از 3 سال از گذشت این ویزای موقت، اجازه ی درخواست ویزای دائم را خواهند داشت. ویزای موقت معمولا یکساله صادر می شود و هرسال قابل تمدید می باشد.

2.خرید ملک در قبرس با سرمایه ی بالای 300،000 یورو : در این روش در همان ابتدا به فرد اقامت دائم تعلق می گیرد و محدودیت زمانی برای اقامت در قبرس وجود ندارد. الزامی برای سرمایه گذاری این مبلغ فقط در یک واحد وجود ندارد، هم چنین برای برخی از املاک می توان از تسهیلات استفاده کرد ولی نکته ای که وجود دارد این است که طبق قانون فرد باید حتما 200،000 یورو سرمایه داشته باشد و الباقی را می تواند به صورت اقساط پرداخت نماید.

 

 

گروه مشاوران خانه اروپایی نماینده موسسه حقوقی سام و هلدینگ بین المللی اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران 

**جهت دریافت مشاوره حضوری و تلفنی با کارشناسان ما با شماره  86087156 - 86087151 ازساعت 9 الی 18 در تماس باشید**