خرید ملک در یونان|اخذ گلدن ویزای یونان 2023میلادی

خرید ملک در یک کشور خارجی برای اکثر ما یک رویاست و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با استفاده از روش های مختلف مالک خانه ای در خارج از کشور شویم. کشورهای اروپایی و بخصوص کشور یونان از مقاصد بسیار عالی برای خرید ملک هستند. در چند سال گذشته هزاران فرد خارجی در کشور یونان خانه خریده اند.

آیامی دانید مهمترین مزیت خرید ملک در یونان چیست؟ دریافت اجازه اقامت دائم اروپا طبق برنامه گلدن ویزای یونان، بدون شک، سرمایه گذاری در املاک یونان بهترین تصمیمی است که تاکنون گرفته اید.

با این وجود، در پروسه انتخاب و خرید ملک، دشواری هایی در روندهای قانونی و سیستم قانونی کشور یونان برای شما بعنوان یک فرد خارجی وجود دارد. مهمترین نکته قبل از شروع، تحقیق کامل در این زمینه است.

ما در هلدینگ بین المللی اینوید به شما کمک می کنیم تا خانه ایده آل خود را در یونان خریداری کنید و به جای ترس از یک کابوس پرهزینه از روند کاری خود لذت ببرید.

آنچه در این مطلب می خوانید:

 • مزایای خرید ملک در یونان
 • راهنمای خرید ملک در یونان
 • هزینه های جانبی خرید ملک در یونان
 • بهترین شهرهای های یونان برای زندگی در سال 2023
 • قیمت املاک یونان در سال 2023
 • پروسه خرید ملک و اخذ گلدن ویزای یونان
 • شرایط دریافت پاسپورت یونان
 • پرسش و پاسخ های متداول

 

خرید ملک یونان

مزایای خرید ملک در یونان

 1. شرط سرمایه گذاری کم در یک بازار املاک رو به رشد

در میان برنامه های گلدن ویزا در اروپا، یونان کمترین مبلغ سرمایه گذاری را نیاز دارد. برای واجد شرایط شدن در این برنامه کافیست در املاک و مستغلات یونان حداقل 250000 یورو سرمایه گذاری کنید.

بازار املاک یونان در بحران مالی سال 2008 ضربه بزرگی را متحمل شد و بیش از یک دهه با رکود مواجه بود. انتظار می رود از سال 2022 بازار املاک یونان روند صعودی خود را ادامه دهد.

 1. حق زندگی در یونان

گلدن ویزای یونان به شما و خانواده تان اجازه زندگی در کشور یونان را می دهد. این اقامت بدون محدودیت، حق زندگی در یونان به همراه بهره مندی از مزایای مراقبت های بهداشتی و عمومی است.

 1. دریافت اقامت یونان برای همه اعضای خانواده

اقامت از طریق گلدن ویزا شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال شما نیز می شود و در واقع همه اعضای خانواده می توانند از تمام مزایای کارت گلدن ویزا بهره مند شوند.

نکته متفاوت گلدن ویزای یونان در مقایسه با سایر کشورها این است که برنامه گلدن ویزای یونان علاوه بر همسر و فرزندان تان امکان دریافت اقامت برای والدین شما را نیز فراهم می کند، به این معنی که والدین شما و والدین همسرتان نیز می توانند کارت اقامت دائم را بدون نیاز به سرمایه گذاری مجدد در یونان دریافت کنند.

 1. سفر بدون ویزا به کشورهای اروپایی

گلدن ویزای یونان به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به ویزا به سراسر منطقه شنگن سفر کنید. منطقه شنگن از 26 کشور اروپایی تشکیل شده که طبق این برنامه به طور رسمی ویزا و کنترل مرزها را در مرزهای مشترک خود برای افراد دارنده گلدن ویزا  لغو کرده است.

 1. بهره مندی از مزایای مالیاتی یونان

با توجه به کشور محل اقامت و مدت زمانی که در یونان اقامت داشته باشید، درآمد بین المللی شما در یونان مشمول مالیات نخواهد بود و این امکان وجود دارد که فعالیت های تجاری خود را در خارج از یونان حفظ کرده و از مزایای مالیاتی بهره مند شوید.

مقاله مهم مزیت های مهم اقتصادی خرید ملک در یونان جهت سرمایه گذاری در سال 2023 از دست ندهید.

راهنمای خرید ملک در یونان

یونان یکی از کشورهای باستانی با جاذبه های فرهنگی و تاریخی فراوان است. شهر آتن یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای اروپاست که بیش از نیمی از مردم یونان در این شهر زندگی می کنند. اگر قصد جدی برای خرید ملک در یونان دارید حداقل یک هفته وقت برای دیدن املاک در یونان لازم دارید، برای خرید ملک در یونان لازم نیست کل هزینه ها پرداخت شود و فقط درصدی به عنوان بیعانه پرداخت می گردد. قبل از سفر به یونان حتما باید مشخص کنید چه ناحیه ای در این کشور برای زندگی شما و خانواده مناسب تر است. ما برای شما ویزا می گیریم و شما را به مناطق مختلف می بریم تا از امکانات محلی مانند بانک ها، مدارس، دانشگاه ها، سواحل، مراکز خرید و... بازدید نمائید.

 

گلدن ویزای یونان 

هلدینگ بین المللی اینوید ارائه دهنده تمام خدمات مشاوره سرمایه گذاری، اخذ ویزا، بازدید از املاک، خرید و اخذ اقامت، از ابتدا تا دریافت گلدن ویزا می باشد. 

چه مواردی را قبل از خرید ملک در یونان توجه داشته باشیم؟

پیش از هرچیز حتی قبل از شروع به جستجو و بررسی املاک باید نوع ملکی که قصد خرید آن را دارید مشخص کنید. شما می توانید ویلا، آپارتمان، املاک تجاری، خانه های روستایی و غیره را انتخاب کنید همچنین میتوانید پروژه های ملکی لوکس را از بهترین سازنده های اروپایی خریداری نمائید.

اگر قصد شما از خرید ملک در یونان استفاده شخصی است شاید خرید ویلا در اطراف آتن یا جزایر زیبای این کشور گزینه مناسب تری باشد. در اطراف آتن میتوانید ویلاهای بسیار زیبا و مدرن را با قیمت های باورنکردنی خریداری کنید. البته می بایست این نکته را در نظر بگیرید که هزینه نگهداری ویلا به نسبت آپارتمان بالاتر بوده و امکان اجاره دادن آن به مراتب از آپارتمان کمتر است.

در هر منطقه ای که قصد خرد ملک دارید باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. خواسته و نیازهای شما برای سکونت را تامین کند
 2. به مدرسه و موسسات آموزشی معتبر نزدیک باشد
 3. دسترسی به شهرهای دیگر از طرق مختلف حمل و نقل راحت باشد
 4. به فضای سبز و به بازارهای خرید نزدیک باشد
 5. امنیت منطقه را بررسی کنید

معمولا پروژه های لوکس نوساز همه جوانب رفاهی را برای ساکنین در نظر گرفته اند و این کار را برای شما بسیار آسان میکند.

اگر قصد شما از خرید ملک در یونان کسب درآمد است به افزایش قیمت و درآمد اجاره ای که دریافت خواهید کرد اهمیت می دهید خرید ملک در آتن گزینه منطقی تری نسبت به شهرهای کوچک و جزایر پرتعداد و کم جمعیت یونان خواهد بود. همچنین می بایست در نظر بگیرید که چه مناطقی مناسب برای اجاره به افراد بومی و چه مناطقی مناسب توریست ها می باشد و این موضوع را از لحاظ درآمد زایی بررسی نمائید.

کجای یونان ملک یا آپارتمان بخریم؟

با توجه به ارزانی نسبی ملک در یونان پیشنهاد ما خرید در بهترین محله های شهر آتن است. اگر قصد شما استفاده از فرصت اقتصادی ایجاد شده توسط جمعیت زیاد توریست ها در آتن است، خرید یک آپارتمان کوچک در محله های ساحلی آتن مانند گلیفادا، وولا یا فالیرو بهترین گزینه است و به شما این امکان را می دهد تا از طریق سایت هایی که مشغول به ارائه خدمات اجاره ملک به توریست ها هستند درآمد قابل توجهی به نسبت سرمایه گذاری خود کسب کنید.

در این حالت میانگین درآمد شما از اجاره ملک در یونان بین ۷ تا ۱۰ درصد ارزش ملک خواهد بود. در غیر اینصورت اگر مایل به خرید آپارتمان برای کسب درآمد از طریق اجاره بلند مدت به شهروندان یونانی هستید بهتر است در محله های لوکس شمال شهر آتن ملک مد نظر خود را پیدا کنید. محله هایی مانند کیفیسیا و ماروسی می تواند گزینه مناسبی باشد. درآمد اجاره سالیانه این ملک بین ۳ تا ۵ درصد ارزش ملک خریداری شده خواهد بود و مزیت آن نسبت به املاکی که به توریست ها اجاره داده میشود استهلاک کمتر ساختمان است. به این نکته توجه کنید که باید اجاره یک ماه را برای هزینه مالیات و عوارض سالیانه ملک در نظر بگیرید.

خرید ملک یونان

هزینه های جانبی خرید ملک در یونان

برای خرید ملک در یونان با در نظر گرفتن شرط خرید حداقل 250.000 یورو  باز هم لازم است که بودجه خود را مدیریت کنید. قبل از خرید ملک هزینه های جانبی اعم از مالیات ملک، هزینه دفترخانه اسناد رسمی و غیره را درنظر بگیرید و سپس نسبت به خرید یک یا دو ملک تصمیم گیری کنید.  یونان برای همه افراد با بودجه های متفاوت گزینه های مناسبی برای خرید ملک دارد. بنابراین، با دانستن بودجه خود به راحتی می توانید به خانه مورد نظرتان دست پیدا کنید.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات مقاله هزینه های جانبی خرید ملک در یونان در سال 2022 مطالعه فرمائید.

شرایط اقامت یونان از طریق خرید ملک

برای اقدام جهت دریافت گلدن ویزای یونان، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • ارزش ملک خریداری شده حداقل 250.000 یورو باشد.
 • متقاضی شهروند کشور غیر اتحادیه اروپا باشد.
 • فرد نباید در گذشته حضور غیر قانونی در خاک این کشور داشته باشد.
 • سن متقاضی باید 18 سال به بالا باشد.
 • سابقه کیفری نداشته باشد.
 • متقاضی می بایست برای خود و خانواده خود بیمه درمانی در کشور یونان تهیه کند
 • ریجکتی ویزا از هیچ یک از سفارت های کشورهای عضو شنگن نداشته باشد.
 • تمام اعضا از لحاظ جسمانی سالم باشد.
 • از لحاظ اقتصادی شرایط خوبی داشته باشد، به این معنی که شخص توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و خانواده اش را داشته باشد.

 

گلدن ویزا

 

پروسه خرید ملک در یونان و دریافت گلدن ویزای یونان

روند درخواست گلدن ویزای یونان برای سرمایه گذاران یک پروسه کاملا واضح و مورد حمایت دولت یونان است.

 1. مشاوره و آشنایی با مناطق یونان

در این مرحله پس از مشاوره با کارشنان ما با مناطق مختلف یونان و قیمت ها آشنا شده و معیارهای سرمایه گذاری خود اعم از شهر، منطقه، نوع کاربری ملک ، متراژ و ... را تعیین می نمائید. شما می توانید هر نوع ملک در هر شهر یا جزیره ای از یونان خریداری کنید، فقط لازم است که ارزش ملک حداقل 250000 یورو باشد.

مقاله قیمت املاک یونان در سال 2023 به شما اطلاعات مفیدی در خصوص قیمت بر اساس منطقه میدهد.

 1. تهیه مدارک و اخذ ویزای شنگن

در ابتدای پروسه لازم است مدارک متقاضی تهیه و ترجمه شده و پس از اخذ وقت از سفارت یونان نسبت به درخواست ویزای شنگن اقدام شود.

 1. سفر به یونان و بازدید از املاک

پس از اخذ ویزای یونان و سفر به کشور یونان نوبت بازدید از املاک مد نظرتان است. ما شما را طی یک تور ویژه بازدید از املاک همراه با مترجم و خودروی در اختیار همراهی می کنیم و تمامی اطلاعات مناطق، محله ها، قیمت ها را به طور کاملا شفاف و دقیق در اختیارتان می گذاریم.

 1. اخذ کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی

در این مرحله طی یک وکالتنامه به وکیل اقدامات اخذ شماره مالیاتی برای متقاضی به عنوان شخص غیر مقیم انجام شده و سپس نسبت به افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های معتبر یونان اعم از نشنال بانک یونان، آتیکا بانک، پیروس بانک، آلفا بانک و یا ...  برای شخص متقاضی اقدام می کنیم.

 1. پروسه عقد قرارداد و انتقال سند مالکیت

پس از انتخاب ملک توسط متقاضی و مذاکرات اولیه با فروشنده توافقنامه خرید ملک بین خریدار و فروشنده تنظیم شده و مبلغی به عنوان بیعانه به صاحب ملک پرداخت می شود. در این مرحله تمام بررسی های حقوقی و قانونی ملک توسط تیم حقوقی ما به عنوان وکیل شما انجام می گردد. در این بین متقاضی زمان دارد تا مبلغ سرمایه گذاری را با رعایت قوانین نحوه انتقال وجه به یونان به حساب بانکی خود در یونان انتقال دهد.

 پس از تکمیل وجه توسط متقاضی، و پرداخت هزینه های جانبی خرید ملک در یونان، قرارداد نهایی ملک در دفترخانه اسناد رسمی به امضای طرفین میرسد.

 1. درخواست گلدن ویزا

در این مرحله باید تمامی اسناد مورد نیاز جهت ارائه در پروسه اخذ گلدن ویزای یونان تهیه شده، به تائید سفارت یونان واقع در تهران برسد و سپس به یونان جهت درخواست گلدن ویزا ارسال گردد.

 1. سفر دوم به یونان

در سفر دوم شما و خانواده طبق وقت قبلی برای انگشت نگاری و ارائه اطلاعات بیومتریک خود، تهیه بیمه درمانی و دیگر امور اداری به مقامات یونانی مراجعه می کنید و سپس بلو پیپر یا همان تائیدیه اقامت را دریافت می نمائید.

 1. دریافت کارت اقامت

این مرحله مربوط به مقامات یونان است، درخواست گلدن ویزای شما تایید می شود و سپس کارت اقامت یونان برای شما صادر خواهد شد.

 

خرید ملک در یونان

 

شرایط دریافت پاسپورت یونان

گلدن ویزای یونان برنامه ای برای اعطای تابعیت به صورت مستقیم ندارد. با این حال، در صورت دارا بودن مجموعه ای از معیارها پس از هفت سال واجد شرایط درخواست تابعیت در یونان خواهید شد.

شرایط لازم برای درخواست تابعیت یونان عبارتند از:

 • حداقل 7 سال در یونان زندگی کنید
 • در این مدت مقیم مالیاتی در یونان باشید
 • در آزمون زبان یونانی قبول شوید
 • علاقه و ارتباط واقعی با تاریخ یونان و فرهنگ یونان داشته باشید

خدمات هلدینگ بین المللی اینوید در زمینه خرید ملک در یونان

 • مشاوره در خصوص سرمایه گذاری
 • آشنایی با مناطق مختلف یونان قبل از سفر
 • اخذ ویزای شنگن برای متقاضی و خانواده
 • اخذ شماره مالیاتی و افتتاح حساب بانکی بین المللی برای متقاضی
 • تور بازدید از املاک یونان همراه با مترجم و خودرو با راننده جهت بازدید از املاک
 • بررسی اسناد حقوقی تا 3 ملک انتخابی متقاضی، براساس اولویت ایشان
 • نظارت بر کلیه پروسه نقل و انتقلات سند ملکی از قرارداد تا دریافت سند قطعی
 • درخواست اقامت دائم اروپا برای متقاضی و اعضا
 • پیگیری تا دریافت کارت اقامت
 • خدمات اجاره ملک شما، پرداخت قبوض و ...

 

گلدن ویزا

 

سوالات متداول

 1. آیا خرید ملک در آتن سرمایه گذاری خوبی است؟

اقتصاد یونان به لطف بخش های گردشگری و املاک و مستغلات به سرعت آسیب های خود را از بحران مالی 2008 بهبود بخشید. این کشور همچنان آسیب های خود را التیام می بخشد و هر سه ماهه عملکرد بهتری ارائه می دهد. بحران نزدیک به یک دهه پیش ضربه بزرگی برای بازار املاک یونان بود که تقریبا 40 درصد ارزش ملک را کاهش داد. با این وجود، در حالی که گردشگری این کشور به طرز شگفت انگیزی ادامه دارد، علاقه سرمایه گذاران به خرید ملک در یونان بیشتر شده و قیمت ها رو به افزایش است. اما با وجود این روند رو به رشد قیمت ملک هنوز از دوره قبل از بحران پایین تر است و آتن، پایتخت یونان، نمونه خوبی از این روند است. اکنون که یونان به مسیر خود بازگشته است، سرمایه گذاری در املاک آتن و برداشت سود در آینده ایده خوبی برای سرمایه گذاران بالقوه است.

 1. چه کسانی به عنوان اعضای خانواده در نظر گرفته می شوند؟

طبق قانون این کشور، اعضای خانواده سرمایه گذاران خارجی که وارد یونان می شوند عبارتند از:

 • همسر
 • فرزندان که زیر 21 سال.
 • پدر مادر متقاضی
 • پدر مادر همسر.
 1. آیا نامزد شخص متقاضی اجازه اقامت یونان را می گیرد؟

خیر، نامزد جز اعضای اصلی خانواده محسوب نمی شود. تنها همسر قانونی با ارائه سند ازدواج واجد شرایط دریافت گلدن ویزای یونان می شود.

 1. آیا یک سرمایه گذار غیر اتحادیه اروپا می تواند با کارت اقامت یونان به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا سفر کند؟

بله، اقامت دائم و مجوز طولانی مدت آزادی سفر در اتحادیه اروپا را برای شما فراهم می کند.

 1. آیا اقامت از طریق سرمایه گذاری در یونان به شخص مجوز کار در آنجا را می دهد؟

خیر، اجازه دسترسی به هر نوع شغل در کشور یونان برای شما فراهم نیست.

 1. آیا اقامت دائم یونان به دارنده حق تقاضای پاسپورت و شهروندی را می دهد؟

اجازه دریافت مستقیم پاسپورت یونان را در همان ابتدا نمی دهد. با این حال، پس از گذشت 7 سال اقامت یونان متقاضی با علاقه و ارتباط واقعی به تاریخ و فرهنگ یونان و دانش زبان یونانی واجد شرایط درخواست شهروندی خواهد بود.

 1. آیا مبلغ 250000 یورو مالیات بر ارزش افزوده را نیز شامل می شود؟ اگر سند مالکیت شامل نام هر دو همسر باشد، ارزش سرمایه گذاری باید چه باشد؟

خیر مبلغ 250000 یورو تنها به قیمت مندرج در قرارداد اشاره دارد. در موارد مالکیت مشترک ملک توسط همسران، حق اقامت به هر دو همسر اعطا می شود.

 1. آیا می توان چند ملک را که ارزش مجموع آنها برابر یا بیشتر از 250000 یورو باشد، خریداری کرد؟ ترکیبی از املاک تجاری و مسکونی یا زمین؟

سرمایه گذاران این برنامه مجاز به سرمایه گذاری در بیش از یک ملک با کاربری مسکونی، تجاری و ... در کشور یونان هستند. تا زمانی که ارزش ترکیبی سرمایه گذاری برابر یا بیشتر از 250000 یورو باشد، شامل اقامت تحت برنامه گلدن ویزا خواهند بود.

 1. آیا متقاضی می تواند برای خرید ملک وام بگیرد؟

متقاضی می بایست تا مبلغ 250.000 یورو را داشته باشد ، در صورتیکه ارزش ملک بالاتر از 250.000 یورو باشد، میتواند ما بقی را وام بگیرد. برای مثال اگر قیمت ملکی 400.000 یورو باشد می تواند مبلغ  150.000 یورو از بانک های یونانی وام بگیرد.

 1. اگر سرمایه گذاران به طور مشترک ملکی را به مبلغ 1000000 یورو خریداری کنند، آیا کلیه مالکان مشترک شامل برنامه گلدن ویزا می شوند؟

بله، در صورتیکه مبلغ سرمایه گذاری شده توسط هر یک 250000 یورو باشد. با این مبلغ تا 4 سرمایه گذار به همراه خانواده واجد شرایط دریافت گلدن ویزا خواهند بود.

 1. در صورت به وجود آمدن سابقه کیفری برای شخص در کشور یونان چه اتفاقی می افتد؟

به احتمال زیاد این موضوع منجر به لغو مجوز اقامت شخص خواهد شد.

 1. آیا امکان اجاره ملک به اشخاص ثالث وجود دارد؟

بله، سرمایه گذاران و صاحبان املاک و مستغلات در یونان حق اجاره دادن املاک خود را دارند.

 1. آیا برای درخواست گلدن ویزا باید به یونان سفر کنم یا می توانم از راه دور اقدام کنم؟

در حالت عادی 2 بار سفر به کشور یونان لازم است ولی به لطف تغییرات روند اداری که در برنامه گلدن ویزای یونان در 23 دسامبر سال 2020 ایجاد شد، در بعضی مواقع وکیل می تواند با دارا بودن وکالتنامه معتبر از موکل خود نسبت به انجام برخی امور اداری اقدام کند.

   14. اعتبار کارت اقامت گلدن ویزای یونان چقدر است؟

کارت اقامت یونان از طریق قانون گلدن ویزا با مدت اعتبار پنج سال صادر خواهد شد.

   15. آیا گلدن ویزای یونان به شما اجازه کار میدهد؟

خیر، شما نمی توانید به طور قانونی در اتحادیه اروپا استخدام شوید وکار کنید. تنها میتوانید کسب و کار خود را در یونان راه اندازی نمایید.  

   16. چه راه های دیگری برای اخذ گلدن ویزای یونان وجود دارد؟

چندین نوع سرمایه گذاری برای دریافت گلدن ویزای یونان وجود دارد، که عبارتند از:

 1. خرید ملک در یونان با حداقل ارزش 250000 یورو
 2. قرارداد اجاره برای 10 سال، خواه برای اقامت در یک هتل یا برای اقامتگاه های توریستی مبله در مناطق گردشگری
 3. حداقل 400000 یورو سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولت یونان، اوراق قرضه یا سهام شرکت های سرمایه گذاری املاک در یونان، سهام و اوراق مشارکت در صندوق های سرمایه گذاری و سهام خصوصی که دفتر مرکزی آنها در یونان است.

 

 

هلدینگ بین المللی اینوید

بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

**جهت دریافت مشاوره حضوری و تلفنی با کارشناسان ما با شماره  86087156 - 86087151 ازساعت 9 الی 17 در تماس باشید**

تماس 24 ساعته